single

Kalorie w herbacie

Zainteresowanie kalorycznością spożywanych produktów jest w pełni uzasadnione i uzasadnione. Nawet dla tych, którzy nie są na diecie. Można powiedzieć, że jest to część kultury kulinarnej. Decydując się na zakup herbaty mało kto myśli o kaloryczności tego produktu. A jest tu o czym rozmawiać!

Ile kalorii ma herbata?

Dla tych, którzy przestrzegają diety, pilnują sylwetki lub liczą kaloryczność każdego dania, jest dobra wiadomość: 100 gramów gotowego napoju herbacianego zawiera od 2 do 5 kalorii. Czyli średnio 1 filiżanka herbaty bez dodatków = 10 Kcal. Wszystkie inne kalorie są dodatkowe i pojawiają się z reguły z herbaty "ugryzienie" - cukru, miodu, dżemu, mleka. Zielona herbata ma najniższą zawartość kalorii 1-3 kalorie, a czarna herbata ma najwyższą.

Herbata z cytryną

Herbata jako element żywienia dietetycznego

Oprócz tak niskiej zawartości kalorii, zielona herbata została zbadana przez naukowców pod kątem promowania utraty wagi. Stwierdzono, że polifenole z zielonej herbaty blokują aktywność amylazy, enzymu znajdującego się w ślinie, który rozkłada węglowodany. To pozwala nam ocenić zdolność zielonej herbaty do przyspieszania spalania tłuszczu, a nie jego gromadzenia.

Zawarta w herbacie teobromina ma działanie moczopędne, dzięki czemu zielona herbata może delikatnie usuwać nadmiar płynów z organizmu, wspomagając pracę układu limfatycznego i moczowo-płciowego. Jest to również czynnik sprzyjający utracie wagi.

Kubek z herbatą

Jak pić herbatę pod względem zdrowia i kalorii?

Podczas diety zaleca się picie co najmniej 4 filiżanek zielonej herbaty dziennie: ma ona zdolność delikatnego tłumienia apetytu, pomagając zwalczyć chęć zjedzenia czegoś. W dni oczyszczania i postu najłatwiej jest wytrzymać pijąc zieloną herbatę bez dodatków: odstawienie płynów + zmniejszenie apetytu + oczyszczenie jelit to decydujące czynniki, które mówią o jej zaletach.

Aby wszystkie pierwiastki śladowe, witaminy, aminokwasy i polifenole działały jak najefektywniej, należy kupować tylko świeże napary. Specjalistyczny sklep internetowy z herbatą będzie mógł zaoferować znacznie większy i lepszy asortyment niż standardowe odmiany prezentowane na półkach sklepów detalicznych.

Nawet jeśli codziennie pijesz dużo herbaty, jest mało prawdopodobne, że zaszkodzi to ciału, wręcz przeciwnie. Przyjemność płynąca ze świetnego smaku, delikatny aromat napoju tylko pozytywnie wpłynie na Twoją sylwetkę. Nie musisz przy tym czuć potrzeby liczenia kalorii.