single

Przechowywanie herbaty w domu

Biorąc pod uwagę przechowywanie herbaty w domu, nie mówimy tu o długoterminowym przechowywaniu „w zapasie”, ale do codziennego użytku. Zanim kupisz herbatę, zastanów się w myślach, gdzie będzie przechowywana. Aby herbata długo pozostawała świeża, smaczna i pachnąca, należy ją przechowywać w pomieszczeniu zamkniętym od światła, unikając dużej wilgotności i nadmiernej interakcji z powietrzem.

Przechowywanie herbaty w domu - kilka praktycznych opcji:

  • Wózki ceramiczne i gliniane;
  • Wózki porcelanowe i ceramiczne;
  • Kartonowe szczelne słoiki lub pudełka;
  • Torby materiałowe wykonane z materiałów naturalnych (len, jedwab, bawełna);
  • Torby foliowe;
  • Torby papierowe z laminowaną lub foliową warstwą wewnętrzną.
  • Przybory do przechowywania herbaty w domu

Niezależnie od materiału, wszystkie pojemniki muszą być szczelnie, a nawet lepiej hermetycznie zamknięte. Pojemniki na herbatę, słoiki i pudełka powinny mieć ciasno dopasowane pokrywki, często z gumowymi uszczelkami. Opakowania i woreczki należy zamykać jakimś utrwalaczem: klipsem, zszywką, paskiem samoprzylepnym, zamkiem błyskawicznym.

Który pojemnik jest najlepszy?

Zaszczytne pierwsze miejsce zajmują ceramiczne i gliniane pojemniki na herbatę. Po pierwsze dlatego, że są one tradycyjne i orientalne, a po drugie mają reprezentacyjny oraz piękny wygląd. A dla wielu smakoszy napojów herbacianych forma zewnętrzna jest nie mniej ważna niż sama jej zawartość Ceramika i glina to naturalne materiały, a produkty z nich wykonane mają drobno porowatą strukturę, która utrzymuje korzystną, nie stęchłą atmosferę wewnątrz pojemnika. Internetowy sklep z herbatą, a także bezpośrednie punkty sprzedaży są dziś gotowe do zaoferowania wielu wariantów pojemników na herbatę, które zadowolą nawet najbardziej wymagających i wymagających estetów. Jednocześnie ceramiczne pojemniki z reguły są grubościenne, chronią liście herbaty przed zmianami temperatury, a to również korzystnie wpływa na smak gotowego napoju.

Pudełko z herbatami

Porcalanowy ochraniacz

Porcelanowe opakowania mogą również zająć należne im miejsce w Twojej kolekcji przyborów do herbaty. Są grubościenne, a więc praktyczne. Kolejnym plusem jest błyszcząca powłoka porcelanowa, która odpycha wszelkie zapachy. Jeśli długo przechowujesz herbaty w jednym słoiczku, z czasem lotne olejki eteryczne z liści wchłaniają się do wewnętrznej powierzchni pojemnika na herbatę, tworząc mieszankę aromatów. Szkliwiona porcelana pomoga uniknąć takich sytuacji. Porcelana również prezentuje się znakomicie, trafia w wyobraźnię wspaniałymi malarstwem tradycyjnym, pasterskim czy kwiatowym.

Kartonowe pojemniki oraz blaszane puszki

Grube kartonowe pojemniki nadają się jako niedrogi sposób na przechowywanie herbaty. Nowoczesne modele takich słoików są bardzo ciekawie pomalowane, mają różne kształty i rozmiary. Idealny jako opakowanie na prezent. Niedrogie i gustowne.

Puszki blaszane są wygodne i praktyczne. Metal od wewnątrz pokryty jest specjalną warstwą odpowiednią do kontaktu z żywnością, dzięki czemu nie wchodzi w reakcję chemiczną i nie wpływa na smak herbaty. Z zewnątrz te pojemniki są piękne, więc idealnie nadają się do przechowywania na otwartych półkach.

Pojemniki na herbatę

Pozostałe możliwości

Torebki laminowane folią i papierem to najbardziej budżetowa i wygodna opcja do przechowywania herbaty. Zamykając torbę na klips lub klips, nie możesz obawiać się dostania się do środka powietrza lub wilgoci. Często suche liście herbaty są rozsypywane w takich torebkach, a następnie umieszczane w porcelanowych lub glinianych pojemnikach na herbatę: praktyczne, piękne i bezpieczne. Delikatne herbaty słabo sfermentowane (białe, zielone, oolong) można pakować w małe torebki na kilka porcji i przechowywać w lodówce w przegródce na owoce. Niska temperatura jest znacznie lepsza dla takich herbat, a torebka może chronić liście herbaty przed obcymi zapachami i nadmierną wilgocią.