single

Cieszmy się herbatami owocowymi

Chociaż mogą nie być herbatami, napoje z suszonych owoców lub ziół nadal są uważane za herbaty. Niektóre, takie jak napar z Camellia Sinensis, mają uspokajający wpływ na organizm. Inne są po prostu pyszne. Warto zajrzeć do naszych południowych sąsiadów po owocową herbatę strong>.

Największa ilość czarnej herbaty sprzedawana jest w Polsce. Stanowi ona 67% całego rynku herbaty w ujęciu ilościowym i nieco ponad 54,7% w ujęciu wartościowym. Drugą pozycję na rynku zajmują głównie herbaty owocowe i ziołowe (mniej więcej 19 proc. wartościowo, ponad 13 proc. ilościowo), a trzecią herbaty zielone (7,2 proc. wartościowo, 5,4 proc. ilościowo). Na dalszych miejscach znajdują się herbaty funkcjonalne i earl gray.

Na rynkach południowych, takich jak Czechy i Słowacja, sytuacja jest zupełnie inna. Herbaty czarne stanowią jedynie 20-25% rynku. Reszta to herbaty aromatyzowane. Sylwia Mokrysz, polski producent herbaty i kawy oraz członek zarządu, powiedziała: "Jestem przekonana, że herbaty ziołowe i smakowe będą stopniowo zyskiwać poparcie w Polsce". Są to zarówno zdrowe, jak i pożyteczne napoje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. W czasach starożytnych zioła odgrywały ważną rolę w naszym życiu. Były pierwszymi lekarstwami, używkami i przyprawami. Ich znaczenie dziś znów wzrasta, po okresie, w którym naszą fascynacją zawładnęły preparaty syntetyczne.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]