single

Czy herbata działa pobudzająco?

Herbata ma wiele zalet. Może być stosowana do relaksu, pobudzenia i wspomagania odchudzania. Która herbata jest bardziej pobudzająca: zielona czy czarna?

Zielona herbata jest napojem relaksującym i uspokajającym. Przy odpowiednim przygotowaniu zielona herbata może być również pobudzająca. Pobudzający napar można uzyskać parząc go tylko przez 2 minuty i szybko oddzielając liście naparu. Jeśli czas parzenia wydłuży się do 5 minut, napar będzie gorzki i uspokajający.

Japońska suszona zielona herbata ma dużą zawartość kofeiny, ale jest też bogata w garbniki, które mogą osłabić jej działanie. Najlepiej jest parzyć japońskie herbaty w niższej temperaturze przez 1 minutę.

Czarna herbata, która jest najbardziej popularna w Indiach, ma silne działanie pobudzające. Można wybierać spośród herbat Assam i Madras. Herbaty Darjeeling będą miały nieco słabsze działanie od herbaty czarnej. Różnice te można przypisać klimatowi i składowi gleby w każdym miejscu. Czarna herbata jest w pełni fermentowana, aby usunąć większość substancji, które mogą hamować wchłanianie lub działanie kofeiny. Należy pamiętać, że niektóre taniny pozostają w liściach. Zostaną one uwolnione do Twojego naparu, osłabiając działanie substancji pobudzających i mogą występować przy dłuższym parzeniu.

Herbaty, które nie pobudzają mózgu

Biała herbata jest niemal pozbawiona kofeiny, jeśli powstaje w specjalnym procesie. Jej głównym atutem są antyoksydanty. Podobnie jest z herbatą żółtą. Ma mniej kofeiny niż biała herbata, ale ma więcej antyoksydantów niż biała. Zarówno żółte, jak i białe herbaty mogą być stosowane do uspokojenia umysłu.

Herbata turkusowa ma również niską zawartość kofeiny, ale zawiera teaninę, która ma działanie relaksujące i uspokajające. Pu-Erh to kolejna opcja bezkofeinowa. Może być stosowana przy odchudzaniu oraz jako źródło magnezu, fluoru czy manganu. Nie ma działania uspokajającego, ponieważ składniki pobudzające i relaksujące zostały usunięte podczas produkcji i zamienione na inne związki, które mają pozytywny wpływ na układ pokarmowy.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 13 Average: 2.4]