single

Czy herbata matcha odchudza?

Serwis Tipy.co.uk opublikował artykuł "Jak schudnąć z herbatą matcha i mlekiem?". Jeden dzień może wystarczyć, aby schudnąć od 0,5 do 2 kg.

Matcha oryginalna jest wytwarzana w małych ilościach i z wielką starannością. Plantacja herbaty jest chroniona przed promieniami słońca matami bambusowymi przez około miesiąc przed zbiorami. Zbierane mogą być tylko najmłodsze listki. Po zbiorach plantacja herbaty jest przykrywana matami bambusowymi, aby chronić je przed promieniami słonecznymi. Następnie liście są suszone (tak jak Tencha) i mielone w kamiennych żarnach. Pył herbaciany powstaje tylko w wyniku mielenia liści.

Tipy.co.uk przedstawia sposób na odchudzanie: "Do przygotowania mieszanki potrzebne będzie 1,5 litra mleka migdałowego i 2 łyżki stołowe herbaty matcha. (...) Zagotuj mleko i pozwól mu ostygnąć do 70 stopni C. 2 łyżki stołowe zielonej herbaty matcha. Przykryj mieszaninę pokrywką i pozwól jej naparować przez 20 min. Odcedź smoothie za pomocą sitka, lub gazy. Pić jedną szklankę co dwie godziny.

Autorzy tekstu twierdzą, że jednodniowa kuracja może pomóc w utracie od 0,5 do 2 kg. Dzieje się tak dlatego, że organizm stracił nadmiar płynów. Dieta ta powinna być stosowana tylko przez jeden dzień i nie częściej niż dwa razy w miesiącu.

Według autorów, należy pić dużo wody. Dieta ta nie jest zalecana osobom z niskim ciśnieniem krwi, nietolerancją laktozy, chorobami pęcherza moczowego czy nerek.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]