single

Czy kawa wygra z herbatą?

Czy wiesz, że herbata jest drugim po wodzie najpopularniejszym napojem w Polsce? Jak podaje Newsweek, każda osoba spożywa średnio kilogram suszu herbacianego w ciągu roku kalendarzowego. Jest to odpowiednik kilku filiżanek herbaty dziennie.

Słaba jakość kawy była powodem dominacji herbaty w czasach komunistycznych. Według redaktorów tygodnika, spożycie herbaty obecnie wyprzedza spożycie kawy. Ale napary herbaciane nadal są w tym kraju bardzo popularne. Więcej herbaty od Polaków piją tylko Rosjanie i Anglicy.

Z tekstu na stronie www.stylzycia.newsweek.pl

Dowiadujemy się również o pochodzeniu herbaty: "Herbata to królestwo Afryki i Azji". Z produkcją 396 000 ton rocznie Kenia jest największym eksporterem. Kolejne miejsca zajmują Sri Lanka, Chiny i Indie.

Redaktorzy w ciekawy sposób przedstawiają różne rodzaje herbaty: "Z pewną przesadą można powiedzieć, że rodzajów herbaty jest tak wiele, jak liczne były plantacje. O ostatecznym smaku decyduje nie tylko gatunek, ale także jakość gleby, opady deszczu, nasłonecznienie, bliskość innych roślin, wiek krzewu, sposób pielęgnacji, klimat. Ważna jest konkretna część rośliny, a nawet pozycja liścia na łodydze.

W materiale "Liście, ziarna i sztuka parzenia" krótko opisano herbaty czarne, puerh i oolung. Redaktorzy zwracają uwagę, że w Ameryce Południowej najpopularniejsza jest yerba-mate, natomiast w Afryce Południowej bardziej popularne są rooibos. W Polsce coraz większą popularnością cieszą się herbaty ziołowe.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]