single

Herbata jaśminowa - zrób ją sam

Czy możliwe jest przygotowanie unikalnej mieszanki herbaty w domu? Tak. Udajmy, że jesteśmy herbacianymi kiperami, którzy dokładnie wiedzą, jakich herbat użyć, aby uzyskać pożądany smak lub aromat. Po pierwsze, należy zaparzyć herbatę jaśminową.

Na skróty

  • Jak się robi herbatę jaśminową
  • Historia herbaty jaśminowej
  • Herbata jaśminowa dla zdrowia
  • Parzenie herbaty jaśminowej

W jaki sposób parzy się jaśmin?

Herbata jaśminowa należy do kategorii herbat aromatyzowanych. Produkuje się ją z herbaty zielonej, ale dostępne są również herbaty czarne, białe i rooibos. Tradycyjna herbata jaśminowa jest specjalnością chińskiej prowincji Fujian. Ma delikatną słodycz, lekki jaśminowy smak i doskonałą równowagę między suszem herbacianym a kwiatami. Liście herbaty są zbierane późną wiosną i suszone, aby zapach jaśminu mógł wniknąć w powierzchnię liścia. Liście te mogą być przechowywane w suchym miejscu do sierpnia, kiedy to zostaną zebrane kwiaty. Gdy główki są chronione przed słońcem, najlepiej zbierać jaśmin w południe. Kwiaty można dodać do suszonych liści herbaty, które wchłaniają ich zapach. Proces wchłaniania może być powtarzany i może trwać od 24 godzin do kilku tygodni. Cała mieszanka jest prażona, aby wysuszyć kwiaty i liście.

Dobrej jakości zieloną herbatę możemy przygotować w domu z kwiatów jaśminu i zielonej herbaty, którą również uprawiamy w naszych polskich ogródkach. Wystarczy do filiżanki herbaty dodać kilka suszonych kwiatów jaśminu. Nie będzie to prawdziwa herbata z dodatkiem jaśminu, ale będzie lepsza niż jakiekolwiek przemysłowo produkowane herbaty z olejkami eterycznymi.

Historia i pochodzenie herbaty jaśminowej

Herbata jaśminowa ma prawie 700-letnią historię. Jej początki sięgają południowo-wschodniej Azji. Napój ten był początkowo zarezerwowany dla chińskich arystokratów. Dynastia Ming (1368-1644) jest źródłem popularności tej herbaty.

Herbata jaśminowa dla zdrowia

Herbata, zwłaszcza zielona i biała, jest bogata w minerały i ma wiele wartości odżywczych. Wysoki poziom antyoksydantów w jaśminie rozszerza listę korzyści dla urody i zdrowia. Zmniejszenie napięcia i stresu to tylko kilka z wielu korzyści płynących z picia herbaty jaśminowej. Niektórzy ludzie odczuwają łagodną euforię z kwiatowego zapachu herbaty jaśminowej.

Właściwości oczyszczające i antybakteryjne herbaty jaśminowej sprawiają, że jest ona doskonałym wyborem dla urody i zdrowia. Można ją również stosować regularnie, aby wspomóc odchudzanie. Dzięki zawartości antyoksydantów pobudza metabolizm i sprawia, że ćwiczenia są bardziej efektywne. Spowalnia również proces starzenia i łagodzi oparzenia słoneczne. Herbata jaśminowa jest chwalona za swój pozytywny wpływ na wygląd. Stosowana jest również jako afrodyzjak.

Parzenie herbaty jaśminowej

Wsyp 2 g jaśminu do filiżanki i przykryj na 2-3 minuty. Dobrej jakości herbaty można parzyć kilka razy, ale aromat jaśminu nie będzie tak silny. Nie zaleca się dodawania do herbaty mleka lub słodzików ze względu na jej delikatny smak.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 1 Average: 5]