single

Herbata rozgrzewająca

Zima może być wymagającym okresem dla naszego organizmu. Do wyjścia na zewnątrz zniechęca nas chłód, wiatr i szczypiący mróz. Mamy kilka przepisów na zimowe rozgrzewające herbaty, szczególnie dla zmarzluchów.

Co może być bardziej romantycznego zimą niż relaks w fotelu z ulubioną książką w ręku i kocem na kolanach? Nie, o ile mamy ze sobą filiżankę pachnącej, świeżo przygotowanej herbaty, nie. Choć większość osób po prostu sięgnie po swoją ulubioną herbatę i osłodzi ją miodem, cukrem lub innym słodzikiem, warto spróbować nowych, rozgrzewających smaków. Jeśli goście wpadną do nas niespodziewanie, możemy ich zaskoczyć herbatą z szarlotką. Nasi goście będą zachwyceni, jeśli zaproponujemy ukryte na tę okazję pierniczki!

W skrócie

  • Dodatki, które cię rozgrzeją
  • Pyszne przepisy, które pokocha każdy
    • Zacznij od cytrusów (1 porcja na poranny napój)
    • Świąteczny klimat (4 porcje - świetne dla czteroosobowej rodziny)
    • Dwie porcje dla gorącego zawodnika lub jedna solidna dla kogoś bardzo zmarzniętego.
    • 4 porcje szarlotki

Dodatkowe funkcje, które Cię ogrzeją

Wśród wielu dostępnych opcji warto poszukać herbat, które nas rozgrzeją. Polecamy:

  • - Imbir - niepozornie wyglądająca bylina, która zachwyca swoimi właściwościami. Superfoods to żywność, która ma wysoką zawartość składników odżywczych i/lub właściwości lecznicze. Imbir jest świetnym środkiem na problemy żołądkowe, takie jak nudności, niestrawność i biegunka. Ma również właściwości rozgrzewające, które pomagają przy kaszlu, górnych drogach oddechowych i zapaleniu oskrzeli. Rozrzedza krew, działając jak aspiryna. Może czasem powodować podrażnienia żołądka, więc należy zachować ostrożność.
  • - Kardamon to aromatyczna przyprawa pochodząca z Indii, która jest jedną z najstarszych znanych do użytku przez ludzi. Kardamon jest popularnym dodatkiem do indyjskich słodyczy i potraw curry. Stosowany jest od czasów starożytnych jako naturalny środek na problemy żołądkowe i niestrawność. Nie jest powszechnie stosowany w kuchni polskiej i uważany jest za drogi. Jednak jego rozgrzewające właściwości sprawiają, że jest świetnym składnikiem zimowych napojów i potraw.
  • Goździki - Zapomniana w polskiej kuchni przyprawa, goździki świetnie sprawdzają się jako składnik rozgrzewającej zimowej herbaty. Stosuje się je przede wszystkim do mięs i pasztetów. Te niepozorne ziarenka mogą być wykorzystywane w walce z kandydozą, dostarczają antyoksydantów i mają właściwości antybakteryjne. Jeśli potrzebujesz sproszkowanych goździków, najlepiej kupić suszone pąki.
  • Cynamon - To popularna przyprawa, która jest wykorzystywana w polskiej kuchni. Najczęściej dostępna jest w formie sproszkowanej. Już w czasach starożytnych cynamon był znany. Jego cena była niekiedy wyższa od złota. Stosowano go do leczenia silnych trucizn oraz do pobudzania serca. Ma działanie moczopędne i rozgrzewające. Jest pyszny z polskimi jabłkami, a w połączeniu z pomarańczami tworzy świąteczną atmosferę.
  • - Sok malinowy - Ta klasyczna polska herbatka jest często podawana przez nasze babcie jako pyszne źródło witaminy C, bioflawonoidów i innych składników odżywczych. Odpowiednio przygotowany, najlepiej samodzielnie, i przechowywany w piwnicy, w słoikach, w oczekiwaniu na zimę, jest prawdziwym przysmakiem dla zmarzniętych członków rodziny. To także świetny dodatek do herbaty dla tych, którzy uwielbiają słodycze.
  • Miód, płynne złoto Polski i jeden z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, ma właściwości antybakteryjne, zawiera witaminy A, C i witaminy z grupy B. Zawiera również mikroelementy takie jak potas, magnez, wapń, żelazo, chlor, fosfor. Jest skutecznym naturalnym środkiem na ból gardła i przeziębienia. Gorącej herbaty nie należy słodzić miodem, ponieważ podczas gotowania traci on swoje właściwości lecznicze.

Pyszne przepisy dla każdego

Nasza wyobraźnia jest naszym jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o tworzenie zimowych kombinacji herbacianych. Warto dać się ponieść wyobraźni. Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że herbata gotowana w ziarnach pieprzu może być pysznym i ciekawym sposobem na rozgrzanie się w zimne wieczory. Oto cztery przepisy, które uwielbiamy.

Cytrusy na początek

1 porcja na poranny zastrzyk

Doskonała poranna herbata

Dodanie grejpfruta do krótko parzonej zielonej herbaty może pobudzić mózg.

- Filiżanka zielonej herbaty parzonej przez trzy minuty

- Duży plasterek grejpfruta

- Plasterek pomarańczy

- Poszatkowany plasterek imbiru

Aby uwolnić jak najwięcej smaku, zalej składniki świeżo przygotowaną zieloną herbatą. Podawać natychmiast

Świąteczny klimat

(4 porcje - świetne dla rodziny).

Kto nie kocha tego magicznego czasu w roku, kiedy w salonie stoi choinka, a na zewnątrz pada śnieg?

Uwielbiamy śnieg i lubimy wspólnie spędzać czas z rodziną. Te chwile często kojarzą się z zapachami pierników czy pomarańczy. Warto zaparzyć filiżankę świątecznej herbaty, jeśli chcemy poczuć świąteczny aromat.

- 750ml świeżo zaparzonej czarnej herbaty

- 4 pomarańcze

- Duża szczypta cynamonu

- Duża ilość kardamonu

6 goździków

- 3 gwiazdki anyżu

- 2 ziarna pieprzu czarnego

Miód do smaku

Po sparzeniu pomarańczy, pokroić je w plasterki. Zalać pomarańcze herbatą, a następnie gotować na wolnym ogniu przez 10 minut. Dodać miód do smaku.

Konkurencja jesionowa (2 porcje lub 1 solidna dla bardzo zimnych osób).

Nasz przepis na rozgrzewającą herbatę jest idealny dla każdego, kto czuje, że jest przeziębiony lub właśnie wrócił ze sportów zimowych. Ten przepis sprawia, że wystarczy dla jednej osoby, jednego snowboardzisty lub narciarza.

- 3 goździki

- 1 łyżka stołowa startego imbiru

łyżka miodu

- Pół łyżeczki kardamonu

- Niewielka ilość pieprzu cayenne

2 łyżeczki czarnej herbaty

Zagotować wodę do wrzenia. Dodaj imbir i goździki i gotuj przez 5-8 minut na małym ogniu. Do wrzątku dodać kardamon i herbatę i gotować jeszcze przez 2 minuty. Przecedzić napar i pozwolić mu nieco ostygnąć przed dodaniem miodu. Podawać natychmiast

Applepie

(4 porcje)

Zimowe wieczory są idealne z gładką, niskokaloryczną wersją ulubionej szarlotki.

2 duże, soczyste jabłka

1,5 łyżeczki cynamonu

4 łyżki miodu

4 łyżeczki czarnej herbaty luzem

Zagotować litr wody i dodać herbatę. Obrać i wydrążyć jabłko. Pokroić na kawałki i dodać do czajniczka. Podgrzewać na małym ogniu przez 5-8 minut. Przecedzić, dodać miód i podawać. Aby przygotować "kompot z herbaty" dla bliskich, należy najpierw zaparzyć herbatę, a następnie ją przecedzić. Wielu miłośników herbaty będzie zaskoczonych, widząc kawałki jabłek pływające w ich herbacie.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]