single

Kwiaty śliwy - Malwa - Zastosowanie i przeciwwskazania

Dziki wiciokrzew reprezentuje rodzaj roślin znanych jako malwy, a bardziej ogólnie rodzinę malw Malvales

. . Należą do nich kakaowiec i kola (których nasiona są bogate w kofeinę), a także ketmia i hibiskus. W rodzinie hełmowej, obejmującej 244 rodzaje roślin, występuje 4225 gatunków. Można je spotkać jako krzewy, drzewa i rośliny zielne. Najczęściej jednak występują w tropikach.

Na krótko

 • Rodzaje i zastosowanie malwy
 • Kwiaty malwy - dzika malwa - rodzaje i zastosowanie
 • Malwa biała lub czarna
 • Dzika malwa ma właściwości lecznicze.
 • Napar i herbata z malwy - dzika malwa
  • Preparat na napar z dzikiej malwy
  • Przygotowanie odwaru z dzikiej malwy:
  • Macerat z dzikiej malwy
  • Przygotowanie płynu do płukania ust z wykorzystaniem dzikiej malwy
  • Kąpiel regenerująca Slare

Rodzaje i zastosowanie krzewu spittlebush

Dziko rosnący kłosowiec (Malva Sylvestris L.). bywa określany jako kłosowiec leśny

. Dialekty ludowe określają go jako spittlebush lub spittlebush. Inne nazwy to spittlebush wild Mallow, button herb i hare spittle. . Dawniej używana była jako warzywo - młode liście i pędy z kłosowca wykorzystywano do zupy ziołowej lub sałatek. Z suszonych liści i kwiatów przyrządzano herbatki, które często dodawano do sałatek. Dzika cykuta została wspomniana w Biblii w Księdze Hioba (6,6-7). Mówi się, że jest to dobra potrawa bez soli, a plwocina jest przyjemna w smaku. Są chlebem nieczystym i ja bym ich nie tknął.

Można go spotkać w Polsce, gdzie można go znaleźć niemal wszędzie. Można go spotkać na poboczach dróg, nieużytkach, brzegach rzek i miedzach. Może być również uprawiany jako roślina ozdobna. Jest bowiem łatwy w uprawie i świetnie prezentuje się na rabatach. Jej kwiaty zanim dotrą do ziemi są zapylane przez owady. Jest to roślina miododajna, łagodna

.

Kwiaty malwy - dzikiej cykuty - rodzaje i zastosowanie

Do celów leczniczych, głównie kwiaty dzikiej malwy

Mogą być wykorzystywane. Zbiera się je od czerwca do sierpnia w okresie kwitnienia. Szybko się je suszy i rozkłada cienką warstwą na słońcu lub powietrzu w temperaturze 35 stopni C., aby zachować ich piękne niebiesko-fioletowe kolory.

Malwa biała lub czarna

Ciekawostką poboczną jest to, że kwiaty malwy były kiedyś używane do farbowania wełny na niebiesko-fioletowo, do granatu i szarości. Używano ich również w occie, aby dodać mu czerwono-fioletowego koloru i poprawić kolor czerwonego wina.

Z suszonych liści dzikiej malwy można również przyrządzać herbaty.

Dzika malwa ma właściwości lecznicze.

Dzika malwa, która naturalnie zawiera śluz, pomaga zmniejszyć stan zapalny w żołądku, jelitach i górnych drogach oddechowych. Preparaty z dzikiej malwy łagodzą objawy kaszlu i chronią błonę śluzową w gardle, która często jest podrażniona podczas aktu kaszlu. Mogą być również stosowane do łagodzenia podrażnień i zapalenia żołądka.

Dziki barszcz był stosowany w tradycyjnej medycynie ludowej do leczenia wielu dolegliwości, w tym:

- W zakażeniach dróg moczowych

- w zaburzeniach trawienia,

- W zaparciach

- biegunka,

- W chorobie wrzodowej żołądka

- w problemach z dwunastnicą,

suchy kaszel

- w trudnościach w odkrztuszaniu,

- W łagodnych stanach zapalnych gardła i krtani

- Na rany i wrzody

- Do płukania jamy ustnej i gardła.

- Do nawadniania.

Barszcz dziki - Roślina ta jest przede wszystkim źródłem materiału śluzowatego. Jego zawartość w kwiatach waha się od 0,5 do 6 procent. Preparaty ziołowe z barszczu zawierają również kwaśne, śluzowate polisacharydy. Są to zasadniczo rozgałęzione galacturonormannany (glukoza ramnoza, galaktoza i kwasy glukuronowe) ok. 8% i 15-17% soli mineralnych. Dodatkowo liście dzikiej malwy zawierają niewielkie ilości flawonoidów i garbników (w tym siarczany flawonoidów), a kwiaty - barwniki antocyjanowe (malwidyna) i glizydy delfickie.

Napar i herbata z malwy - dzika malwa

Przygotowanie naparu z dzikiej malwy

Do dwóch łyżek stołowych kwiatów lub liści dzikiej malwy należy dodać jedną filiżankę wrzącej wody. Pozostawić na 30 minut przed odcedzeniem. Napar może być spożywany do sześciu razy dziennie, każda porcja 100 ml.

Przygotowanie odwaru z dzikiej malwy:

Dwie łyżki suszonej malwy gotować w 200ml wody przez 5-8 minut.

Dzikie malwy macerować:

Cztery łyżki liści malwy lub suszonego kwiatu zalać 200ml letniej, wrzącej wody. Przykryć i odstawić na 8 godzin. Następnie przecedzić. Stosować jako napar

Poniższe preparaty z dzikiej bylicy mogą być stosowane w leczeniu grypy, anginy i przeziębienia.

Przygotowanie płynu do płukania jamy ustnej z dzikim barszczem

Zmieszaj po 50 gramów kwiatów dzikiej malwy, lipy i krwawnika. Mieszankę przykryć wrzącą wodą i pozostawić na 15 minut do zaparzenia. Pozostawić do ostygnięcia na 10 minut, a następnie przecedzić. Płukać jamę ustną i gardło, aby zmniejszyć stan zapalny błon śluzowych.

Regenerująca kąpiel śliwkowa

Garść pokruszonych kwiatów malwy i 3 do 4 łyżek kwiatów lipy (lub krwawnika) włożyć do garnka i zagotować na dwa litry. Przykryj garnek i pozostaw pod przykryciem na co najmniej godzinę. Doprowadź mieszankę do wrzenia, ale nie gotuj, a następnie dodaj zioła do kąpieli. Temperatura kąpieli powinna wynosić od 36 do 38 stopni Celsjusza, a czas trwania od 10 do 20 minut. Kąpiel działa na skórę regenerująco i przeciwzapalnie.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 11 Średnia: 3,6]