single

Kwitnąca herbata lichiball - Herbata miłości?

Zachwyca swoim łagodnym smakiem i przyjemnym aromatem. Stanowi wspaniałą dekorację na przyjęciach i jest świetnym pomysłem na prezent. Czy rzeczywiście jest to lichiball?

W skrócie

  • Co to jest Lichi ball?
  • Pochodzenie Lichi ball
  • Zapach i smak
  • Trudność w przygotowaniu
  • Lichi ball - Metoda zaparzania
  • Właściwości

Lichi ball: Co to jest?

Ta wyjątkowa, mała kulka jest częścią rodzaju lub herbaty kwitnącej (flowering tea). Powstają one ze specjalnie przygotowanych liści herbaty. Po zalaniu gorącą wodą odsłaniają ukryty kwiat lub owoc. Może to być lichi, lilia nagietkowa lub kwiat róży. Ten obraz przypomina nam poranny kwiat, stąd kwitnąca (lub kwitnąca?) nazwa herbaty. Do kulek dodaje się dodatkowe aromaty, takie jak jaśmin i inne zapachy. Ponieważ są one delikatne, ważne jest ich odpowiednie przechowywanie. W Polsce sprzedawane są na sztuki. Można też kupić wyszukane pudełka lub opakowania, które zawierają kilka filiżanek herbaty. Ze względu na swój urok są chętnie wybierane na prezenty.

Lichi ball - pochodzenie

Ta wyjątkowa herbata pochodzi z Chin, głównie z prowincji Yunan. Chociaż niektórzy eksperci od herbaty twierdzą, że jest to starożytny napój, większość ekspertów od herbaty uważa, że ta herbata pochodzi z Państwa Środka w latach 80-tych XX wieku. Na Zachodzie pojawiła się na początku XX wieku wraz ze wszystkimi azjatyckimi modami. Chińskie restauracje i sieci fast-foodów zaczęły wyglądać jak grzyby po deszczu, a sklepy z ubraniami i akcesoriami zaczęły sprzedawać produkty inspirowane Chinami. Ciekawostką jest, że kwitnąca herbata pojawiła się w filmie "Marie Antoinette" z Kristen Dunst w roli głównej. Herbata ta była prezentem od chińskiego cesarza.

Zapach i smak

Kulka Lichi jest zazwyczaj przygotowywana z białej herbaty. Dzięki temu jest bardzo delikatna w smaku i aromacie. Ten delikatny smak jest tym, co czyni ten napar tak wyjątkowym. Doskonale komponuje się z nim widok delikatnych suszonych listków herbaty rozchylających swoje płatki, aby odsłonić znajdujące się w środku owoce lichi. Kolor naparu jest często słomkowy, a czasem srebrzysty. Bardzo popularna jest również kulka lichi przygotowana z zielonej herbaty. Charakteryzuje się ona mocniejszym smakiem. Czasami w sprzedaży można spotkać czarną herbatę kwitnącą. Nie poleca się jej jednak do zakupu ze względu na intensywny smak i ciemny kolor.

Trudność w przygotowaniu

Artyści to osoby, które ciężko pracują przy tworzeniu herbaty kwitnącej. Wymaga to bowiem wielu umiejętności i delikatności. Te herbaciane kulki są starannie pakowane i wysyłane do Europy, gdzie wielu miłośników herbaty cieszy się ich wyjątkowym smakiem. Świetnym sposobem na zaprezentowanie gości jest herbata kwitnąca. Z jednej kulki możemy przygotować fuzję dla trzech do czterech osób. Wprawny mistrz w układaniu herbaty kwitnącej może stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, zalewając kulę gorącą wodą. Naszym oczom może ukazać się na przykład statek po zalaniu go gorącą wodą. Takie dzieła sztuki są droższe i ich zwijanie może trwać nawet godzinę. Te podstawowe kulki do herbaty kosztują zazwyczaj tylko kilka złotych i można je znaleźć w większości sklepów z herbatą.

Lichi ball jest metodą na zaparzanie

Biała herbata powinna być parzona w temperaturze 80-85 stopni Celsjusza. Piękno herbaty lichi polega na tym, jak liście herbaty odsłaniają owoce lichi. Dlatego upewnij się, że wybierzesz szklany czajniczek, aby cieszyć się procesem parzenia. Zalecamy użycie około 0,7 do 1 litra wody na jedną filiżankę herbaty. Pamiętaj, aby najpierw zalać wodę, a następnie umieścić w niej kwiat. Po zaparzeniu przez około pięć minut, możesz przelać napar o jasnosłomkowym kolorze do filiżanek. Ten sam kwiat można zaparzyć jeszcze dwa razy. Ważne jest jednak, aby zawsze najpierw zalać wodą. W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia delikatnej kulki lichi.

Właściwości

Rodzaj herbaty użytej do produkcji kulek lichi decyduje o ich właściwościach. Biała herbata jest najdroższa i najdelikatniejsza, ale jest też najcenniejsza, ponieważ została najmniej przetworzona. Ma najmniejszą ilość teiny, więc nie ma działania pobudzającego. To dobra wiadomość dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Ma najwięcej antyoksydantów, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami i zapobiegają starzeniu się. Zielona herbata natomiast pobudza, gdy jest parzona przez krótki czas (a taki jest zalecany czas parzenia lichiballa). Każda z tych herbat ma działanie antyoksydacyjne i dzięki temu chroni przed chorobami serca i osteoporozą. Dwie filiżanki herbaty, w tym kulki lichi, to zdrowy nawyk. Dzięki nim można też cieszyć się ich pięknem i zatrzymać gorączkowe tempo.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 3 Average: 4.3]