single

Mięta - Sposób na zdradę

Mięta to popularne zioło, które można dodawać do tradycyjnych herbat. Może być stosowana do aromatyzowania potraw, naparów oraz do... zapewnienia wierności małżeńskiej.

Już w starożytności znana była jako środek pobudzający mózg (dlatego greccy filozofowie nosili girlandy ze świeżych gałązek mięty), orzeźwiający, używano jej do nacierania stołów przed ucztami, a także antyseptyczny do balsamowania zwłok.

Według mitologii greckiej mięta powstała z powodu zdrady małżeńskiej. Hades, który zazwyczaj jest wierny, miał romans z Minte. Persefona, jego żona dowiedziała się o tym i wygnała Minte z podziemi. Następnie zamieniła ją w liść mięty.

Mięta pieprzowa (Mentha Piperita), najbardziej rozpowszechniony w kraju gatunek mięty, powstała w Anglii niecałe 400 lat temu. Jest wynikiem krzyżówki kilku dzikich odmian. Może być uprawiana w domu w pojemniku lub w ogrodzie ziołowym. Jest mało wymagający i odporny na nasz klimat. Świeże liście możesz wykorzystać do deserów, napojów i sosów (np. sos miętowy jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. Możesz również zrobić napar używając świeżych liści. Pamiętaj, aby liście z krzewu namoczyć na kilka chwil w wodzie z octem. Dzięki temu usuniesz wszelkie "żyjątka", a następnie opłucz je pod bieżącą wodą.

Herbata z mięty może pomóc w problemach trawiennych. Ma ona działanie rozkurczowe, które zwiększa przepływ żółci, która jest niezbędna do trawienia tłuszczów. Pomaga zmniejszyć wzdęcia i oczyścić wątrobę. Dzięki niej łatwiej jest zasnąć. Sprawdza się w leczeniu przeziębień i grypy. Stosuje się go do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych oraz do odświeżania oddechu.

Wierzenia ludowe mówią, że mięta przyciąga pieniądze. Wystarczy włożyć listek mięty do portfela. To także dobry sposób na wierność małżeńską. "Gdzie ukryta jest mięta, tam wierność małżeńska".

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]