single

Mięta z owocami dzikiej róży i żurawiną

Mięta, nasz dobry przyjaciel, jest znana ze swojego dobroczynnego wpływu na układ pokarmowy. Jest również orzeźwiająca i pobudzająca, zwłaszcza w gorące dni. Jej ostry smak nie jest dla każdego. Liście mięty można wykorzystać na wiele różnych sposobów, a smakują wyśmienicie. My chcielibyśmy uczynić ją nieco słodszą z dodatkiem owoców. Loyd stworzył taką mieszankę - mięta z owocami róży, żurawiną.

Po zdjęciu folii ochronnej czuć intensywny ziołowy aromat. Dominuje mięta, ale jest ona lekko złagodzona przez nutę szałwii, oraz delikatny anyż. Sprawdźmy jeszcze skład. Mieszanka jest bogata, ale króluje w niej tytułowa mięta (37,5%), następnie dzika róża (20%), oraz żurawina (0,5%). Kolejne dodatki to liść słodkiej jeżyny (5%), anyż (,5%), korzeń lukrecji (5%). Koper włoski (3%), liść słodkiej jeżyny (5%), anyż (1,5%) i jabłko to dodatki, które wspomagają trawienie i dobrze komponują się z miętowym smakiem. Dzielą z nią niewytłumaczalne 26,5% swojego składu. Dalej możemy zobaczyć datę produkcji 28 maja 2014 roku. Data przydatności produktu to 2 lata od daty produkcji. Zioła podzielone są na 20 piramidek po 2 gramy każda, więc łatwo jest odmierzyć dokładną ilość.

Zapach ziół jest silny po otwarciu pudełka. Pojawiają się jednak subtelne owocowe nuty. Jest pewne, że będzie to ciekawe rozwiązanie. Zobaczmy jak producent zaleca zaparzać tę mieszankę. Ilość wrzątku to 200ml na 1 piramidkę. Czas parzenia to około 5 minut. W ten sposób przygotujemy napar.

Od razu po zalaniu piramidki czuć, że aromat się zmienia. Początkowo był on ziołowy, teraz jest słodszy i bardziej owocowy. Napar powoli zmienia kolor. Na początku ma lekko słomkowy kolor, a następnie staje się mieszanym miodem. Po pięciu minutach zapach przestaje być znajomy. Jest teraz lekko miętowy, ale słodki i można w nim wyczuć żurawinę. Będzie to zaskoczeniem dla osób przyzwyczajonych do zapachów miętowych. Jeśli jesteście fanami różnych rodzajów mięty, ten zapach może kojarzyć się ze słodką miętą syryjską lub łagodną miętą pieprzową.

W smaku dominuje mięta, ale anyż go osładza. To połączenie jest świetne dla każdego, kto lubi od czasu do czasu osłodzić swoje ziołowe napary. Do podstawowego smaku mięty można dodać owoce dzikiej róży i żurawinę. Takie połączenie jest jeszcze bardziej atrakcyjne niż tradycyjne zioła.

Jeśli planujesz często spożywać tę mieszankę, na opakowaniu znajduje się ostrzeżenie przed nadmiernym spożyciem napojów z dodatkiem korzenia lukrecji. Łączenie różnych ziół może zmienić ich działanie lub je wzmocnić. Lukrecja występuje rzadko i nie powinna być spożywana. Należy pamiętać, że nadmierne stosowanie korzenia lukrecji może powodować gromadzenie się wody i zaburzenia elektrolitów.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]