single

Napijmy się herbaty!

Według badań przeprowadzonych przez Jane Graffen i Rona Maughana, herbata świetnie nadaje się do nawilżania organizmu. Opisano je w artykule "Effective Body Hydration - Can Tea Help?" opublikowanym na stronie www.zdrowie.dziennik.pl.

Autorzy podkreślają, że dobrze nawodniony organizm jest niezbędny dla dobrego zdrowia. Picie odpowiedniej ilości płynów nie tylko zwiększa naszą energię, ale także sprawia, że nasza skóra wygląda delikatniej i bardziej promiennie. Woda jest również ważna dla naszego metabolizmu. Dzięki niej lepiej funkcjonujemy. Osoby prowadzące aktywny tryb życia muszą uzupełniać płyny w swoim organizmie.

Dale nakreśla dzienne spożycie płynów: "Każda osoba ma inne zapotrzebowanie na płyny." Jest ono zależne od temperatury i wilgotności powietrza, a także od naszej aktywności, diety i wagi. Badania pokazują, że powinniśmy pić 35 ml na kilogram masy ciała dziennie lub 2 litry dziennie w strefie o umiarkowanym klimacie. Napoje powinny być przyjmowane w regularnych odstępach czasu, a nie tylko wtedy, gdy czujemy pragnienie.

Omawiają wyniki swoich badań. Uważa się, że napoje zawierające kofeinę mają działanie moczopędne i mogą powodować odwodnienie. Efektów tych nie wywołuje spożycie herbaty, chyba że w filiżance znajduje się więcej niż 300mg kofeiny. Jest to równoważne z wypiciem sześciu do siedmiu filiżanek herbaty w ciągu godziny. Herbata, która w 99% składa się z wody, przyczynia się do dziennego zapotrzebowania na płyny.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]