Upominki do herbaty
Polskie herbaty kwitnące cieszą się coraz większą popularnością. Często kupowane są jako prezenty dla bliskich. Piękne kwiaty w nietypowej oprawie. Często zdarza się, że obdarowujący nie wie jak zrobić herbacianą kulę. Dziś pokażę Wam, jak zrobić ją prawidłowo i wyjaśnię różnice między poszczególnymi rodzajami herbat kwitnących.
Często wyobrażamy sobie piękne kwiaty, które wyrosną z herbaty kwitnącej, gdy idziemy do sklepu spożywczego, aby ją kupić. Często okazuje się, że jest to kulka o szarym kolorze. Na tym polega piękno tych herbat, że z niewielkiej ilości herbaty można stworzyć coś pięknego.
Jak jednak wybrać odpowiednią herbatę? Sprzedawca powinien być w stanie pomóc, gdyż powinien znać się na tym produkcie. Jednak sprzedawca często będzie zachwalał herbaty ze swojego sklepu i staje się to problemem. Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny.
Ważne jest, aby wyjaśnić, jakie herbaty są używane w tych małych arcydziełach. Najpopularniejsze są herbaty białe i zielone. Można też sięgnąć po herbaty czarne. Jest to jednak rzadkość, ponieważ napar z czarnych liści i kwiatów jest bardzo ciemny. Po zaparzeniu będą smakować tak samo dobrze, niezależnie od tego, czy kulka została wykonana z zielonej czy białej herbaty. Ponieważ kuleczki kwiatowe robi się z liści, które wytrzymują wysokie temperatury, długie parzenie, a także dlatego, że łatwiej je związać, większość suszonych herbat składa się z delikatnych łodyżek.
Kwiaty i ich kompozycje są równie ważne jak herbata. Najpopularniejszą herbatą kwitnącą jest odmiana liczi (różowa). Inne składniki to osmanthus, jaśmin (prawie biały) i kwiat lilii (jasnożółty). Nie tracą one swoich kolorów po zaparzeniu, co jest bardzo ważne. Wyobraźcie sobie piękną aranżację z chabrami, których płatki w kontakcie z gorącą wodą stają się blade. Ale przecież nie o to chodzi.
Gdy już mamy herbatę i kwiaty, należy zastanowić się, jak została ona zwinięta. Choć może się to wydawać mało istotne, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie ma znaczenia jaki kształt przybiera kwiat, od klasycznych kulek po najbardziej dziwaczne, ważne jest czy liście herbaty odsłaniają kwiat czy nie. Niespodzianka w postaci ujrzenia rozwijającego się nowego kwiatu będzie jeszcze bardziej zaskakująca. Najlepiej wybrać wersję z widocznym kwiatem dla kogoś, kto po raz pierwszy będzie parzył herbatę kwitnącą. Taka wersja zawsze będzie się prawidłowo zaparzać i rozwijać. Herbaty z ukrytymi kwiatami mogą być trudniejsze do zaparzenia i mogą skutkować niepowodzeniem kompozycji kwiatowej.
Jak zrobić herbaty kwitnące?
Po pierwsze, ważne jest, aby zamówić. W pierwszej kolejności należy zagotować wodę. Następnie dodajemy herbatę. Jeśli zrobimy to odwrotnie, czyli tak jak w przypadku zwykłej herbaty, możemy być pewni, że kulka będzie się rozwijać niesymetrycznie, a efekt wizualny nie będzie tak przyjemny. Ważne jest, aby dostosować temperaturę wody. Herbaty ukryte wymagają wyższej temperatury. Herbaty z widocznymi kwiatami zaparzymy w temperaturze 75-80 stopni.
Herbata będzie zaparzana poprzez zagotowanie wody w szklanym naczyniu. Po zakończeniu osiągnie temperaturę 85-90 stopni. Temperatura spadnie, jeśli naczynie zostanie podgrzane gorącą wodą. Aby cieszyć się pięknym rozwojem czajnika, najlepiej jest wcześniej podgrzać wodę, zanim zaczniemy zaparzać herbatę kwitnącą z ukrytymi kwiatami.
Konkretna herbata określi czas parzenia. Czas potrzebny do zaparzenia herbaty to około 1-2 minuty dla kulek z widocznymi kwiatami. W przypadku kulek z ukrytymi kwiatami może to trwać nieco dłużej. Konieczne jest odczekanie na pełny rozwój kwiatu, co może trwać nawet do pięciu minut.
Po tym jak kwiat dojrzeje, można rozpocząć zaparzanie. Czasami sprzedawcy będą zalecać, aby zaparzyć tę samą kulkę więcej niż raz. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ kwiat zdążył się już rozwinąć i liście herbaty nie dadzą więcej, dopóki będą ciasno związane.
Na koniec wspomnę jeszcze o kilku aromatach, które można dodać do herbat kwitnących. Najpopularniejsze zapachy to kremowy, truskawkowy i jaśminowy. Najlepiej nie wybierać kulek zbyt pachnących, ponieważ kwiaty, z których są wykonane, są wystarczające.
Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 2 Average: 5]
Komentarze (0)