single

Wróżenie z ziemi - krótki przewodnik

Fusy z chińskiej herbaty służą do przepowiadania przyszłości. Tasenografia to termin, którym określają ją eksperci. Został on spopularyzowany w Europie w XVII wieku, kiedy to popularna była herbata z Chin.

Nasi przodkowie wiedzieli, że wróżenie z liści herbaty jest możliwe. Starożytni Rzymianie pasjonowali się enomancją, czyli wróżeniem z osadów w pucharach do wina. Średniowieczni wróżbici studiowali wzory powstałe z roztopionego wosku, ołowiu i innych substancji.

Najlepsze do wróżenia są czarne herbaty indyjskie lub chińskie. Napar z liści wlewamy do czystej, najlepiej porcelanowej, filiżanki. Nie dodajemy cukru ani innych dodatków. Osoba, której przyszłość ma się spełnić, wypija herbatę. Zostawiamy część naparu i całą ziemię na dnie. Filiżankę obracamy trzy razy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie stawiamy ją do góry nogami na spodku i jeszcze trzykrotnie uderzamy w jej dno. Dokładnie oglądamy wzory ziemi na dnie i ściankach filiżanki, odwracając ją.

Próbujemy zidentyfikować i nazwać wzory powstałe w wyniku działania fusów w filiżance. Wiele z nich ma swoje znaczenie. Na przykład pojedyncza prosta linia wskazuje na rozwagę, dwie równoległe linie wróżą przyjemną podróż. Koło z krzyżem u góry oznacza unieruchomienie, np. w więzieniu lub szpitalu. Drzewo to szczęście, a żołądź to dobre zdrowie.

Im wcześniejsze zdarzenie jest przepowiadane, tym wzór jest bliżej krawędzi filiżanki. Odległość między wzorem a uchem kubka określa, jak bardzo dane wydarzenie jest związane z osobą, która je otrzymała. Ucho kubka symbolizuje osobę. Dlatego im bliżej ucha znajduje się interesująca nas osoba, tym bardziej będzie to dla niej istotne. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wielkość wzoru. Wróżba będzie miała większy wpływ na życie osoby, której ma pomóc.

Uwaga: Jeśli nic nie pokażą, nie możemy powtórzyć wróżby. Poczekajmy na następny dzień.

Do dobrych symboli należą: arka, kwiat, wazon, but, dąb byk i figa. Złe symbole: flaga, czaszki, klepsydry, kosy, krzyż, kwadraty, nietoperz, sowy, strzelby, wraki, trumna, sztylet i chmury.

Interpretacja wybranych symboli

Arka - Bezpieczne schronienie, które pomoże ci wyjść z kłopotliwych sytuacji. Balon - Niebezpieczeństwo czai się w pobliżu. Bęben - Nadchodzą zdradliwe ataki na twoje dobre imię. Tort - Szykuje się uroczystość. Cygaro - Upadek ważnego projektu. Cyrulik - nowy projekt. Dybos -: Ograniczenie. Dzwon - Ktoś powie coś, co wpłynie na twoje życie. Flaga - niebezpieczeństwo. Pickaxe - niebezpieczeństwo. Klucz - wiele nowych projektów. Tor - długa podróż.

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]