single

Zielona herbata a ciąża

Na stronie parenting.co.uk pojawił się ciekawy wpis o zielonej herbacie. Nosi on tytuł "Zielona herbata i ciąża" (autor: Joanna Brodziak 23 X 2015). Redaktorzy omawiają wpływ herbaty na przyszłą matkę oraz zalety i wady tego napoju.

Czytamy, że zielona herbata jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i ich dzieci, jeśli nie jest spożywana w nadmiarze. Głównym problemem tego napoju jest wysoka zawartość kofeiny. Substancja ta występuje w zielonej herbacie, jednak jej zawartość może być nieco wyższa lub niższa niż w herbacie czarnej. Wszystko zależy od tego, jak herbata została zaparzona. Kobiety w ciąży powinny ograniczyć spożycie kofeiny na poziomie 200 mg dziennie. Jest to odpowiednik 3-4 filiżanek.

Redaktorzy tłumaczą, że choć zielona herbata może mieć pozytywny wpływ na organizm kobiety w ciąży, to jej nadmierne spożycie może być szkodliwe. Może zmniejszyć wchłanianie kwasu foliowego, ważnego składnika odżywczego, szczególnie w pierwszych 12 tygodniach. (...) Eksperci podkreślają, że herbata ta nie zaszkodzi kobiecie w ciąży ani jej dziecku.

Herbata.info porusza również temat herbat dla kobiet w ciąży. "Złośliwi zalecają, aby kobiety w ciąży piły tylko czystą wodę. Owszem, codzienne picie wielu napojów nie jest zalecane dla kobiet w ciąży i dla dziecka. Istnieją zioła i herbaty, które mogą pomóc przejść przez ciążę i uczynić poród bardziej komfortowym. Ułatwiają też późniejsze karmienie piersią. Napisaliśmy więc wstęp do tekstu pod tytułem: "Jaka herbata jest dobra na ciążę?" ".

Kliknij tutaj, aby ocenić ten post [Total: 0 Average: 0]